شناسایی گلوگاه های قاچاق سوخت با اجرای طرح کارت سوخت

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی معتقد است با اجرای طرح کارت سوخت می‌توان گلوگاه های منتهی به مصرف بی رویه و قاچاق سوخت را شناسایی و راه علاجی پیدا کرد.

سامانه پیش بینی شده برای اجرای طرح کارت سوخت به روز و مناسب است

وی ادامه داد: از آنجا که سامانه پیش بینی شده از سوی وزارت نفت برای اجرای طرح سوخت گیری با کارت سوخت به روز و مناسب است، به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل برای برخی افراد که به تازگی صاحب خودرو شده اند یا کارت شان مفقود یا باطل شده مکانیزم خاصی در نظر گرفته شده، بنابراین مشکلات آن ها نیز در کوتاه مدت حل خواهد شد و جای نگرانی نیست.

به گفته حسنوند در روزهای آغازین اجرای طرح، درصورت عدم فعال شدن کارت سوخت برخی از دارندگان خودرو، می توانند با کارت مخصوص جایگاه داران سوخت گیری کنند.

این نماینده مجلس در رابطه با دریافت مبلغ ۱۰ هزار تومان از متقاضیان در قبال ارائه کارت سوخت، اضافه کرد: صدور کارت مذکور هزینه هایی دارد و این مبلغ برای انجام این کار دریافت می‌شود.

یکی از مزایای صدور کارت سوخت؛ شناسایی درصد بالایی از مصرف کنندگان واقعی

رئیس کمیسیون انرژی مجلس همچنین با یادآوری اینکه حدود ۷۰۰ هزار کارت سوخت در دفاتر پست مانده است، اظهار کرد: شاید برای تعدادی از این کارت های سوخت مالک واقعی وجود نداشته باشد بنابراین یکی از مزایای صدور کارت سوخت شناسایی درصد بالایی از مصرف کنندگان واقعی است، در واقع مشخص خواهد شد مصرف کننده واقعی سوخت کیست، کجاست و چه میزان مصرف دارد.

📎 https://www.icana.ir/Fa/News/432428