حسنوند با بیان اینکه ما باید به لحاظ روحی و معنوی آنگونه شویم که امام زمان (عج) ما را بپذیرد گفت: کسی که به دنبال ایجاد اختلاف در جامعه اسلامی است نمی تواند خود را سرباز امام زمان (عج) تلقی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اندیمشک، «فریدون حسنوند» شامگاه (شنبه ۴ آبان) در مراسم عزاداری و سوگواری به مناسبت ۲۸ صفر سالروز رحلت جانسوز پیامبر اسلام(ص) و سالروز امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: اگر قرار است سرباز امام زمان (عج) باشیم نباید حق الناسی بر گردن ما باشد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی افزود: آن کسی که به دنبال تخریب، بی آبرو کردن افراد، سست کردن بنیان های دینی، ایجاد اختلاف در جامعه اسلامی و دست درازی به بیت المال است نمی تواند خود را سرباز امام زمان (عج) تلقی کند؛ باید آماده شویم به لحاظ روحی و معنوی آنگونه باشیم که امام ما را بپذیرد.

وی تصریح کرد: در جنگ هایی که علی ابن علی طالب (ع) حضور داشتند، همسر پیامبر، یاران و اصحاب پیامبر، فرماندهان ارشد در جنگ های صفین و کسانی که از پیامبر (ص)، سیف الاسلام لقب گرفته بودند، در مقابل او قرار گرفتند و این یعنی کسانی که مدال نصر گرفتند و جنگیدند در مقابل علی ابن ابی طالب (ع) لشکر آراستند تا بتوانند جانشین حقیقی پیامبر را حذف و عزل کنند.

حسنوند ابراز کرد: امام علی (ع) اساس دین است و اگر ولایت او نباشد دین ناقص و ابتر است اما متاسفانه این امام به بی دینی و به بی نمازی متهم می شود و ۶۰ سال بعد از شهادتش امام جمعه های فاسد و روحانیون درباری حضرت علی (ع) را لعن و نفرین کردند.

وی بیان کرد: پس از امام علی (ع)، امام حسن مجتبی (ع) که کریم اهل بیت (ع) بود و تمام وجودش را وقف خدمت به مردم کرد، در اوج مظلومیت به شهادت رسید طوری که حتی در کنار خانه پدری و جد بزرگوارش حق تشییع و تدفین او را نداشتند و تابوب و پیکر ایشان به تیر بسته شد و این دوران را مظلومیت نشان کردند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلیل شهادت، جانشینی ناخلف و رفتار آنها باید گفته شود تا باز هم غربت مظلومیت بر اهل بیت (ع) چیره نشود اضافه کرد: یقینا امروز هم غربت و مظلومیت بر جهان تشیع و بر امام مسلمین حضرت ولی عصر (عج) مستولی است.

وی با اشاره به اینکه زیارت حسین ابن علی در اربعین بهای سنگینی دارد عنوان کرد: دشمن به دنبال انسداد مسیر اربعین و جلوگیری از یگ حرکت جهانی است اما همانطور که رزمندگان ما روی لباسشان نوشته بودند کربلا رفتن خون می خواهد، این یک امر واقعی است و امروز هم مسیر کربلا خون می طلبد.

حسنوند اذعان داشت: وقتی کار برای خدا و هدف الهی و ولایی و نبوی باشد حتما کشته شدن فرزندان، اسارت در راه خدا و دستان حضرت ابوالفضل (ع) زیبایی است و این ها را باید جلوی چشم مجسم کرد و پذیرفت شیرزن و فرزند علی ابن ابی طالب چگونه میدان داری کرد.

وی ادامه داد: بعد از واقعه عاشورا حضرت زینب (س) ساکت نماند و نگذاشت حرارتی که از عشق و محبت حسین ابن علی (ع) در دل شیعیان وجود دارد کاسته و خاموش شود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز مسیری که ما می رویم مسیر اربعین نیست بلکه گام به گام قدم ها سخنان و فرمایشات زینب کبری (س) و حضرت سجاد (ع) است و اگر دیدید امسال در عراق تهدید، بمب گذاری و کودتا کردند، یعنی قصد ممانعت داشتند چون از به هم پیوستن لشکر عظیم تشیع و آمادگی برای قیام می ترسند.

وی با اشاره به اینکه اندیمشک به خاطر جایگاه جغرافیایی در مسیر زائران مرزهای مهران، چذابه و شلمچه قرار دارد اظهار داشت: ما باید در قیام جهانی و فتح مکه و مدینه پیشرو بوده و آگاه باشیم دشمن هم به دنبال طراحی اختلاف، بمب گذاری و ترور است که نگذارد محور و مرکز حرکت امام زمان (عج) ادامه داشته باشد.