به گزارش خبرگزاری شبستان از اندیمشک، «فریدون حسنوند» در مراسم تجلیل از خادمین و پیرغلامان محرم در اندیمشک، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و تشکر از زحمات این خادمین اظهار کرد: اجر، مزد و ثواب واقعی در نزد خداوند متعال است و زمانی که در سرازیری قبر، تنهای تنها هستیم، یاد و نام و سیمای امام حسین (ع) به فریاد ما خواهد رسید.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امسال عظمت و ابهت هیئت های عزاداری، نه تنها در ایران بلکه در اروپا، آمریکا، آفریقا، آسیا و حوزه خلیج فارس لرزه بر دشمنان شیعه و اهل بیت (ع) انداخت.

وی با بیان اینکه اتحاد و انسجام شیعیان با همه زبان ها، گویش ها و ملل مختلف این را نشان داد که بیرق امام حسین (ع)، بیرق وحدت، برادری، صفا و صمیمیت است افزود: بیرق حسین بیرقی است که خداوند متعال برای نزول نعمتش برای تمام جهانیان گسترانیده است.

وی به خدمات ارائه شده و برنامه های فرهنگی مذهبی و …اجرا شده در ایام محرم پرداخت و تصریح کرد: به لطف خدا، با عنایت اهل بیت (ع) و با حضور پرشور مردم عزادار و تدابیر مسئولان امنیتی، انتظامی و شورای تامین شهرستان، کوچکترین اتفاق یا سانحه و حادثه ای در این شهرستان در این ایام رخ نداد.

حسنوند عنوان کرد: تحریم و تهدید در کنار فشار اقتصادی، گرانی و تورم بهانه ای شد که برخی کوردلان بگویند، چرا عزاداری می کنید، چرا نذری می دهید و چرا این ها را به فقرا نمی دهید؛ ولی این حرف ها ظاهرش زیبا و باطنش توطئه بود.

وی با اشاره به اینکه در محرم و صفر برای امام حسین (ع)، اصلاح، دین، امامت، ولایت و شهدای کربلا و بیان فلسفه قیام آنها باید خدمت کرد ادامه داد: خیمه حسین (ع)، خیمه وحدت، ایثار و گذشت، ادب و نزاکت است.

در این مراسم شاعران و مداحان اهل بیت (ع) به شعر خوانی و نوحه خوانی پرداختند.

پنج شنبه ۲۱ شهریور ۹۸