فریدون حسنوند در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با تسلیت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان‌شان به مردم ایران و جهان تشیع گفت: همه دنیا به خوبی می دانند که محور مقاومت فرمانده ای دلاور به نام قاسم سلیمانی داشت که چون این محور، آمریکا، اسرائیل، عربستان، امارات و همه دنیای غرب و استکبار را در عراق و سوریه و یمن به خاک مذلت نشانده بود تلاش کردند تا با به شهادت رساندن قاسم سلیمانی انتقام شکست های متعدد خود را در خاورمیانه و به خصوص در حوزه جبهه مقاومت بگیرند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی عملیات ترور سردار سلیمانی را زبونانه توصیف کرد و افزود: عملیات امروز آمریکایی ها از لحاظ نظامی فاقد کوچکترین ارزش است به طوریکه اوج تنفر دنیا نسبت به این عملیات امروز به وضوح قابل مشاهده بود، از طرفی عملیات امروز سند اثبات تروریست بودن دولت آمریکا و اسرائیل و سایر هم پیمانان شان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه عملیات تروریستی امروز آمریکایی ها به رسمیت نشناختن حاکمیت دولت عراق است گفت: آمریکایی ها امروز در حالی عملیات نظامی را با استفاده از بالگرد و سایر تجهیزات در دستور کار قرار دادند که سردار سلیمانی به عنوان یک مقام رسمی و به صورت عادی برای انجام ماموریت به عراق سفر کرده بود.

وی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی تمام نقشه های آمریکایی ها را در منطقه خاورمیانه بر هم خواهد زد تاکید کرد: در پی این اقدام آمریکایی ها ناگزیر خواهند بود به دلیل انتقامی که تمام خون خواهان قاسم سلیمانی از آنها خواهند گرفت از منطقه خارج شوند.

حسنوند با بیان اینکه خون بهای قاسم سلیمانی ترور برخی افراد زبون در هیات حاکمه آمریکا و اسرائیل نیست تصریح کرد: به طور قطع خون بهای سردار سلیمانی آزادی قدس شریف و پاک سازی عراق، سوریه و یمن از لوث وجود ناپاکان و خبیث ها خواهد بود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به طور حتم به اقتضای این عملیات زبونانه و خبیثانه برنامه ها و تصمیماتی خواهد داشت گفت: به طور قطع نه تنها خشم انقلابی مردم ایران بلکه مردم جهان و تمامی دوستداران محور مقاومت خرمن آنها را به آتش خواهد کشید./