فریدون حسنوند تصریح کرد: با یک برنامه ریزی پنج ساله، میتوان در زمینه تزریق اعتبارات، بررسی نقاط ضعف و قوت و تقویت بخش کشاورزی به نتایج مثبتی رسید.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری طرح های ملی که در سطح استان مصوب شده اند گفت: طرح موسوم به مقام معظم رهبری از جمله این طرح ها است که هیچ قدمی برای آن در این حوزه برداشته نشده است.

وی افزود: در شهرستان سه منطقه را برای آبیاری پیش بینی و تعیین کردیم از جمله چمگلک، اما هیچ کاری صورت نگرفت.

وی با اشاره به وجود سه سد و سه رودخانه و دیگر ظرفیت های آبی مطلوب در اندیمشک بیان کرد: در منطقه ای که در جوار آب است و به نوعی این آب به خلیج فارس منتهی می شود اجازه آبیاری و بهره برداری به کشاورز نمی دهیم و کانال آبیاری هم احداث نمی شود، طبیعی است که این مسائل سبب نگرانی کشاورزان می شود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس همچنین بر لزوم توسعه احداث بندهای غلطکی برای آبی کردن اراضی کشت دیم تاکید کرد.

عوامل واگذاری غیرقانونی اراضی معرفی شوند .

حسنوند با انتقاد از برخی واگذاری های غیرقانونی اراضی اظهار داشت: چرا عوامل پشت پرده واگذاری های غیرقانونی در سطح استان معرفی نمی شوند، چطور ۲۰۰ هکتار زمین کلاس یک سرجاده با چند حلقه چاه و سوله به قیمت ۴۰۰ میلیون ریال به فردی واگذار شده است‌، این تخلف ها از چشم مردم پنهان نیست و دست های پنهان در این امور باید معرفی شوند.

وی با اشاره به اسناد مالکیت در بخش الوار گرمسیری گفت: اراضی کشاورزان و حتی منازل مسکونی آنها را هم به نام منابع طبیعی زده اند استدعا می شود با توجه به مشکلات منطقه و کشاورزان این دغدغه آنها حل شود.

نماینده اندیمشک گفت: با توجه به این همه منایع و ظرفیت های ارزنده آب و خاک در خوزستان، نباید از تحریم واهمه داشت.

۱۲ مرداد ۱۳۹۸

www.irna.ir/news/83423290 📎