فریدون حسنوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز(یکشنبه ۳ شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس از حضور معاون برق و انرژی وزیر نیرو، مسئولان شرکت توانیر و برق حرارتی به‌منظور ارائه گزارش از اقدامات خود جهت تامین برق، جلوگیری از قطعی برق و مدیریت مصرف سراسر کشور در تابستان خبر داد.

اقدامات وزارت نیرو برای کاهش خاموشی در تابستان امسال

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقداماتی همچون تغییر پیک مصرف از ساعت‌های گرم به ساعت‌های دیگر با مدیریت مصرف و کاهش مصرف در زمان پیک مصرف توسط وزارت نیرو منجر به خاموشی کمتر در تابستان امسال شده است.

بررسی نحوه تامین برخی از نیازها و مطالبات پیمانکاران

وی اضافه کرد: همچنین در این جلسه موضوعاتی همچون نحوه تامین منابع مالی وزارت نیرو، اجرای پروژه‌های آن‌ها به‌خصوص در حوزه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و بند (ی) تبصره ۱ قانون بودجه سال ۹۸ (در خصوص تهاتر نفت به‌عنوان موضوعی برای تامین برخی از نیازها و مطالبات پیمانکاران) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سدها باید در تامین و مدیریت منابع آبی نقش ایفا کنند

حسنوند چگونگی مدیریت سدها و نیروگاه‌های برق آبی، چشم‌انداز آینده آن‌ها و اینکه سدها باید در تامین و مدیریت منابع آبی نقش ایفا کنند را از دیگر موضوعات مورد بحث در جلسه امروز کمیسیون متبوعش برشمرد.

تشکیل کمیته ‌جهت بررسی راهکارهای تامین منابع مالی حوزه نیرو

رئیس کمیسیون انرژی مجلس خبر داد: در این جلسه مقرر شد؛ به‌زودی کمیته‌ای متشکل از نمایندگان کمیسیون انرژی، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و مسئولان وزارت نیرو جهت “بررسی و یافتن راهکارهای تامین منابع مالی و رفع موانع مرتبط با حوزه نیرو” تشکیل شود تا پیشنهادات این کمیته در کمیسیون انرژی و تلفیق بودجه سال ۹۹ بررسی شود.