به گزارش خبرنگار مهر، فریدون حسنوند عصر امروز در نشست بررسی مسائل و طرح‌های مختلف شهرستان اندیمشک در سالن کوثر فرمانداری اندیمشک با بیان اینکه در سیره رهبری حمایت از دولت‌ها مشهود است، اظهار کرد: سیره شهروندان و مسئولان اندیمشک حمایت از دولت‌ها بوده و با همدلی به دنبال کمک به دولت هستیم.

وی، اولویت اول شهرستان اندیمشک، استان و کشور را پروژه‌های حوزه ایجاد اشتغال‌ دانست و افزود: توسعه و پیشرفت شهرستان اندیمشک و استان خوزستان، متعلق به کشور، دولت و نظام اسلامی است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اقدامات استانداری خوزستان و دولت در شهرستان اندیمشک تصریح کرد: در حوزه وزارتخانه‌های نفت و نیرو اقدامات موثری در استان خوزستان خوزستان انجام شد که ما قدردان خدمات دولت هستیم‌.

وی، سد جریانی، نیروگاه دوم دز، کارخانه فولاد، دو پتروشیمی، سد بالارود اقدامات موثر در توسعه شهرستان اندیمشک و کشور دانست و گفت: سد دز و کرخه با ظرفیت عظیمی که دارند هشت هزار هکتار از اراضی اندیمشک را به شبکه آب مجهز کرده و سد بالارود به عنوان مهم‌ترین سد در اندیمشک بیش از ۱۱ هزار هکتار را برای شهروندان به تنهایی به شبکه آبیاری کشاورزی بهره‌مند خواهد ساخت.

حسنوند با بیان اینکه سد بالارود به دلیل سیلاب آب‌گیری و تکمیل آن عقب افتاد، عنوان کرد: سد معیشتی بالارود اندیمشک را به یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید محصولات زراعی مبدل خواهد و در حوزه اشتغال می‌تواند بخشی از دغدغه شهرستان را رفع کند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان اندیمشک با توجه به موقعیت جغرافیایی و دروازه ورودی استان خوزستان و دو دریاچه دز و کرخه در کنار مناطق گردشگری هم‌چون منگره از ظرفیت مناسب برای گردشگری برخوردار و می‌تواند با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به یک پایلوت برای کشور تبدیل شود.

وی با تاکید بر لزوم بهره‌برداری بیمارستان الوار گرمسیری اندیمشک گفت: بیمارستان ۱۰۰ تختخوابه اندیمشک با توجه به ردیف بودجه بودجه ملی و حضور شهروندان استان‌های مجاور در اندیمشک برای پیگیری درمان باید روند اجرایی آن تسریع شود.

حسنوند، خدمات اندیمشک به زائران اربعین حسینی، مسافران، مهمانان نوروزی و راهیان نور را ملاک مهمان‌نوازی استان خوزستان دانست و افزود: اندیمشک به عنوان اولین و آخرین شهر میزبان در استان خوزستان از مسافران و مهمانان خوزستان ملاک مهم در قضاوت مسافران به استان خوزستان است.

نماینده مردم اندیمشک با اشاره به اینکه تنگناهای موجود در کشور و پیش‌روی دولت را می‌دانیم، اظهار کرد: برای توسعه صرفا به دنبال تخصیص اعتبارات از محل اعتبارات دولتی نخواهیم بود و در زمینه سرمایه‌گذاری در شهرستان، استان و کشور با حمایت از مسئولان و ریکس‌پذیری به دنبال جذب سرمایه‌گذاران هستیم.